MENÜ İÇİN TIKLAYIN

Kalite Standartları

İngiliz Standartları Enstitüsü tarafından tescilli olmasının getirdiği zorlu şartlar altında faaliyet gösteren fabrikamızda tüm Safex prezervatif paketleri üzerinde İngiliz Standartları Kitemark işareti (BS ISO: 4074: 2002) bulunmakta olup kalite sistemimiz BS EN/ISO9001'e uygundur. Böylece, bir Safex ürünü kullandığınızda maksimum güvenlikten tamamen emin olabilirsiniz.

Üretim süreci zarfında Safex prezervatifler, İngiliz Standartları Kitemark işaretini taşıyarak satışa sunulmadan önce, 22 test işleminden geçmek zorundadır.

Kontrollerin 6'sı ham maddede, 6'sı üretim esnasında ve 10 tanesi de nihai ürünlerde yapılır. Yerine getirilen işlemler arasında çekme mukavemeti testleri, sızıntı tespiti için su testleri ve bir patlama testi yer almaktadır. Üretilen prezervatifler tek tek elektronik teste tabi tutulur. İngiliz Standartları Enstitüsü, gerekli kalitenin muhafaza edildiğini görmek için düzenli kontroller gerçekleştirir.

Tıbbi bir ürün olarak temizlik esastır ve prezervatiflerin CE yönetmeliklerine uygun olarak üretilmesini sağlamak için fabrikada tüm gerekli tedbirler alınmaktadır. Elde edilen kalite standartları, İngiltere genelinde pek çok Sağlık Makamları ve NHS Tröstleri ihalelerini kazanmamızda yardımcı olmuştur.

BSI Kitemark işareti taşımayan ürünleri kullanmaktan kaçınınız. Otomatlarda ve perakende satılan pek çok prezervatifin etiketinde (BS ISO: 4074:2002) standardına uygun olarak veya daha üstün bir standartta üretildiği yazılıdır. Bu iddialar doğru olsun ya da olmasın, ambalaj üzerinde BSI Kitemark işaretinin olmaması, iddiaların doğruluğunu kanıtlamak için herhangi bir kanıt da olmadığı anlamına gelmektedir.

Tüketicilere tüm ambalajı dikkatlice okumalarını ve sadece BSI Kitemark işareti taşıyan prezervatifleri satın almalarını kuvvetle tavsiye ediyoruz. Genel olarak cinsel yolla yayılan hastalıklarda ve özellikle AIDS'teki yaygın artış, BSI Kitemark işareti taşımayan prezervatiflerin kullanımı nedeniyle insanları tehlikelerle karşı karşıya bırakmaktadır.